Viame.cz
Viame.cz

12 nevšedních tipů, jak ozvláštnit obývací pokoj

Inspirace do bytového interiéru není nikdy dost! Připravili jsme si pro vás článek s dvanácti tipy, jak stylově zabydlit a vydekorovat obývací pokoj – nevšedně, a přitom vkusně.

12 nevšedních tipů, jak ozvláštnit obývací pokoj

Jedna dominanta v celém pokoji

Preferujete minimalistický styl a máte tedy zařízený interiér velmi střídmě? Co takhle se pro jednou trochu rozšoupnout? Do neutrálního základu můžete zvolit jeden kousek nábytku či dekoraci, která se stane dominantou pokoje. Na první pohled vás při příchodu do místnosti oslní. Bude to vaše chlouba. I dle těchto požadavků se proto vyplatí do něj investovat.

Příkladem takové dominanty může být například barevná pohovka. Máte nábytek v ryze tlumených tónech, nijak extrémně vyzývavou podlahu a světlou výmalbu? Můžete si dovolit pohovku s výraznější barvou. Například taková zelená, oranžová nebo dokonce červená bude opravdu výjimečná. Rázem pozvedne pokoj na zcela novou úroveň! Bude to vypadat stylově, ale stále si ponecháte onu minimalistickou atmosféru. Nebude to totiž působit přeplácaně v případě, že ji dobře a s citem zakomponujete.

Křeslo, které zaujme

Velmi praktickými kousky do obývacího pokoje jsou různá křesla. Přece jen tím získáte další místo k sezení. Někteří ocení ono „soukromí“, než se mačkat v mnoha lidech na pohovce. S takovým křeslem se navíc snadno manipuluje, dá se přemisťovat a na výběr máte z velkého množství nejrůznějších designů. Různé konstrukce, barvy, funkce… na své si přijde prostě každý – a to i ten nejnáročnější zákazník.

Křeslo, které zaujme

Aktuálně jsou velmi populární křesla ušák. Ta byla v minulosti často používaná a dnes se opět vrací do módy. Jejich retro design si prostě zamilujete! Zapadnou ale nejen do retro/vintage stylu bydlení, ale i do moderně zařízeného obýváků. Svým vzhledem jsou velmi univerzální. Navíc trh nabízí různé zajímavé barvy a vzory. Velmi často jsou k vidění tato křesla v pastelových barvách, jako je baby pink, baby blue nebo mintová. To vypadá opravdu nádherně! Ale prvotřídním vzhledem jejich výhody nekončí! Jsou totiž náramně pohodlná. Takové pohodlí si zajisté necháte líbit.

Další možností je pak závěsné křeslo! Tato křesla byla dříve zvykem pouze na terase či na zahradě, ale dnes je již umisťujeme i do pokojů. Zejména v rohu pokoje můžete vytvořit příjemný útulný koutek k relaxaci. Stejně tak je možné pořídit si houpací síť!

Stylovou a moderní variantou k sezení jsou pak různé sedací pytle. Kromě toho, že se snadno přemisťují a jsou na sezení velmi pohodlné, vyberete si ze stovek různých designů! Od minimalistických variant, přes vyzývavější až po dětské motivy.

Tady ale možnosti nekončí – houpací křesla, luxusní ale přítom levné masážní křesla značky Luca Bessoni, relaxační křesla… Vyberte si takové, které vás svými vlastnostmi oslní nejvíce. 

Retro či vintage kousek po prarodičích

Máte v rodině kousek, který byste rádi vyhodili, ale z nějakého důvodu vám to nostalgie nedovolí? Využijte ho jakož to dominantní prvek vaší domácnosti! Taková stará skříň postavená na nožkách s nevšedními ornamenty a zlatými doplňky má nejen již svou minulost, ale bude psát také budoucnost. Může se jednat také o nevšední stojací lampu, houpací křeslo, starožitný obraz nebo třeba koženou pohovku. Dejte starému nábytku nový život! Nejen že je to ekologické, ale zároveň to má své kouzlo.

Retro ušák křeslo

Atypické police, skříně a komody

Pokud máte obývací pokoj zařízen v neutrálních barvách, pak si můžete dovolit atypickou konstrukci či vzhled nábytku. Může se jednat o různě poskládané police a poličky, komody neobvyklých tvarů a barev, retro skříň… Mnohdy některé tyto kousky působí jako designerské výstřelky. Nebojte se toho! Hledejte po bazarech, na internetu nebo si sami takový kousek vytvořte.

Obývací pokoj v hygge stylu

Hygge styl se stal za posledních pár let velmi oblíbený. Není se čemu divit! Dnešní uspěchaná doba „přeje“ špatným náladám, vyčerpání, ztrátě energie a chutě do života… Nenechte se rozhodit a dopřejte si i nějaké to volno. Odpočinek je velmi důležitý v rámci zdravého životního stylu. Hygge styl si umí relax skutečně užívat. Zachumlejte se do příjemné deky, vezměte si knihu, udělejte si čaj a něco dobrého k snědku. K tomu všemu budete potřebovat příjemné prostředí. Povětšinou se jedná o koutek pokoje s výhledem ven na přírodu. Pořiďte si pohodlné křeslo, rozkošnou knihovničku, nakupte si doplňky v podobě polštářků, dek, svíček, květin a dalších typicky hygge věciček. Tohle si prostě zamilujete!

Bytové dekorace

Stěna v industriálním stylu

Slyšeli jste někdy o industriálním stylu? Jedná se o styl, který hledá inspiraci v prostředí továren. Kámen, kov, dřevo… to všechno jsou materiály typické pro tento styl. Navíc tento styl neschovává, ale naopak dává na obdiv ony přiznané materiály. V praxi se může jednat například o stěnu, na které jsou vidět cihličky. Samozřejmě tento styl můžete jen „nafejkovat“, nemusí se jednat o skutečné cihly. Vypadá to ale velmi zajímavě!

Tapety opět v kurzu

Ano, je to tak, tapety se opět vrací na scénu. Není se čemu divit! Jsou velmi praktické, dávají nám tolik možností designu a dokáží pokoji dodat grády! Velmi často vidíme tapetu na zdi za sedací soupravou. Pokud se někdo opírá hlavou o zeď, pak na zdi mohou být mastné fleky, tapeta ji ochrání.

Výrobci sledují požadavky trhu, a proto máte na výběr z mnoha různých barev a vzorů. Vyberte si ten, který se vám líbí nejvíce! Pozor ale, tapety jsou v tomhle velmi zrádné. Zpočátku jsme ze vzoru nadšení, ale časem se nám okouká. To je klasický scénář. Svůj výběr si tedy pečlivě promyslete. Velmi oblíbené jsou různé geometrické tvary (pruhy, kostky, kosočtverce, kolečka…) a další ornamenty. Obvyklé jsou ale i vzory květin nebo stylové nápisy či citáty.

Stylová tapeta

Kromě tapety můžete využít také stylové samolepky na zeď. Aplikace je jednoduchá a rychlá. Zvládne to i každý amatér. Opět můžete vybírat z mnoha různých motivů – od decentních, přes výstřední po hravé dětské. Květiny, obrazce, nápisy, citáty, samolepky na míru… možností je mnoho.

Obraz či plakát jakož to dekorace stěny

Další možností, jak vydekorovat zeď, jsou velké obrazy a plakáty. Nemusíte být výhradní milovník umění. Dokonce ani nemusíte umění nijak rozumět. Kupte si zkrátka to, co se vám líbí. Před koupí si výběr pečlivě promyslete. Chvíli se na obraz či plakát dívejte. Jaké ve vás vzbuzuje pocity? Bude se vám líbit i za pár týdnů? Zapadá do stylu vašeho interiéru? Hodí se barevně do místnosti? Nepřijde vám kýčovitý? Nepodléhá aktuálním trendům? Není depresivní? Jaká je první myšlenka, která vás při pohledu na něj napadne? To vše jsou otázky, které vám pomohou porozumět výběru. Konečný verdikt je na uvážení každého.

Na jedné straně můžete zvolit uklidňující obraz přírody, která vás naladí na pohodovou vlnu. Další možností je nějaký abstraktní obraz z moderní vlny umění. Může se jednat o různě barevné šmouhy, které vám něco připomínají. Velmi oblíbené jsou také obrazy s motivačními nápisy nebo také obrazy slavných měst, jako je New York, Las Vegas, Londýn a podobně. Můžete to pojmout jako obraz přání, kam se chcete jednou podívat.

Stylový obraz

Chcete-li si obývací pokoj maximálně personalizovat, pak si nechte vytvořit obraz z vlastní fotografie (tzv. fotoobraz). Může se jednat o fotografii z dovolené, na kterou rádi vzpomínáte, anebo také o fotografii celé rodiny.

Dnešní doba vymožeností opravdu nezná hranic. Na trhu jsou k sehnání digitální rámečky, kde si navolíte fotografie, které chcete, aby se na obrazu promítaly. To může být praktické! Fotky tak mohou být aktuální a když se vám nějaká přestane líbit, jednoduše ji změníte. Stejně tak jsou již k dostání televize, které mají rám jako obraz, a i zde si můžete promítat obrazy, pokud zrovna nesledujete nějaký seriál či film.

Luxusní knihovna

Další možností, jak ozvláštnit stěnu a získat v pokoji dominantu, je bohatá knihovna! Pořiďte si velkou knihovnu a pořádně si ji zabydlete. Pokud nemáte tolik knížek, pak vystavte různé dekorace, květiny, fotografie – zkrátka cokoliv vás jen napadne. Je pravda, že to není tolik praktické z důvodu usazování prachu, zato to působí opravdu originálně. Pokoj získá útulný nádech. Pokud nemáte rádi holé, studené, až příliš prostorné pokoje, ale usilujete o zabydlenost a útulnost, pak tohle může být skvělý tip.

Nevšední kovové doplňky

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jsou kovové doplňky v interiéru důležité? Změňte skříním úchytky a uvidíte ten rozdíl! Ačkoliv se jedná o drobný detail, dokáže udělat divy. Vyměňte klasickou stříbrnou za luxusní zlatou nebo populární rose gold (růžové zlato). Bude to působit unikátně! Řeč je o doplňcích, jako jsou úchytky na skříňkách, lustr, lampičky, nožky od nábytku, zrcadlový rám, dekorace, svícny, tácy…

Rose gold bytové doplňky

Honosný lustr hoden do luxusní domácnosti

Lustr je doplněk obývacího pokoje, jehož funkce je primárně praktická. Nemusí to tak ale být vždy, může plnit i funkci estetickou! Vyberte takový, který vás prostě zaujme. Může se jednat o honosný křišťálový lustr, kombinaci přiznaných žárovek industriálního stylu, nebo může mít atypickou barvu či konstrukci. Některá stropní světla a závěsná svítidla jsou svým designem naprosto dechberoucí!

Jungle plná květin

Květiny do bytu zkrátka patří. Květiny dělají domov domovem. Pusťte také do obývacího pokoje závan přírody. Ať už máte interiér zařízený v ryze moderním, venkovském, retro nebo rustikálním stylu, květiny se hodí do každé domácnosti. A když už, tak rozhodně netroškařte! Velmi efektně vypadá přírodní koutek v rohu obýváku.

Použijte květináče různých velikostí, dokoupit můžete také zajímavé stojany na květiny nebo květináče zavěsit na strop. Vytvoříte si tak velmi příjemný prostor plný zeleně. Jen pohled na onu zelenou barvu vám zlepší náladu, hodí vás do pohody, a navíc je obecně známý fakt, že zelená je barvou kreativity. A kreativita se v pracovním, školním i osobním životě vždycky hodí! Jen nesmíte zapomenout rostlinky zalévat.

Květináče a stojany na květiny

Nechte na sebe působit inspiraci! Věříme, že vás alespoň nějaký tip přivedl k myšlence, jak si vydekorovat vlastní bydlení tak, abyste se v něm cítili maximálně příjemně.


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Sleva až 20% na celý nákup s Hit kartou XXX Lutz

Hit karta XXX Lutz

Sleva až 7% do eshopu ASKO

Sleva až 7% do ASKO nábytku díky věrnostnímu programu

100 Kč slevový kupon do eshopu Bonami

Bonami 100 Kč slevový kupon

Nejlepší rozkládací pohovka pro každodenní spaní

Nejlepší rozkládací pohovka pro každodenní spaní

Sconto Club sleva od 1. nákupu

Sconto Club sleva už při prvním nákupu

Káva zdarma s Ikea Family

Káva zdarma, výhodnější ceny a další výhody s Ikea Family