Viame.cz
Viame.cz

Formy na beránka

Velikonoční formy na beránka za super ceny! Silikonové, keramické nebo kameninové formy s nepřilnavým povrchem. Pořiďte si kvalitní formu na beránka pro snadné vyklopení a prožijte Velikonoce bez stresu, jestli se tento rok podaří beránka v pořádku z formy vydělat. Podívejte se na 3 tipy, jak vyklopit beránka.

  • Barva   
  • Materiál   
  • Velikost   
  • Eshop   
  • Značka   
10 výsledků

Jak vyklopit beránka

1. Kvalitní forma je základ

I když formu vymažete na 100% a vše uděláte správně, se špatnou a starou formou se vám beránka téměř jistě vyklopit nepodaří. Pokud si pořídíte kvalitní formu na beránka, půl práce máte hotovo. Jako nejlepší se osvědčila silikonová forma.

2. Formu pořádně vymazat

Každý záhyb důkladně několikrát vymazat zchladlým máslem. Můžete použít i olej. Výborné zkušenosti jsou s olejem ve spreji, který se dostane úplně všude.

Forma na beránka

3. Správné vysypání formy

Pořádně vymazanou formu na beránka doporučuji vysypat hrubou moukou, prosátou strouhankou, kokosem nebo třeba i pomletými vlašskými ořechy. Všechny 4 možnosti jsou dobré.

4. Pořádné vychladnutí

Po pečení nechte beránka pěkně vychladnout aspoň 10-15 minut.

5. Samotné vyklopení z formy

Před vyklopením si trochu pomozte a jídelním nožem opatrně odlepte těsto od okrajů formy. Pokud jste vše udělali správně, neměli byste mít problém beránka v pořádku a bez újmy vyklopit. Po vyklopení je dobré nechat beránka úplně vychladnout na mřížkované nebo drátěné podložce, aby ze spodu nezvlhl a nepřilepil se k ubrousku nebo podložce.