Viame.cz
Viame.cz

Adventní svíčky

Adventní svíčky nesmí o Vánocích chybět. Vybírejte z velké nabídky adventních svíček za super ceny. Advent začíná první adventní nedělí a končí na Štědrý den o půlnoci. Správné rozmístění svíček je do kruhu a každá svíčka by měla směřovat do jedné světové strany. Podívejte se, jak správně zapálit adventní svíčky a jaký je jejich význam.

  • Barva   
  • Značka   
10 výsledků

Adventní věnec = symbol adventu

Adventní věnec je neodmyslitelně brán jako symbol adventu. Můžete si jej koupit nebo si ho dle vlastní fantazie vyrobit. Ať už tak, či jinak, adventní věnec má jasná pravidla, jak by měl dle tradice vypadat. Možná jste nevěděli, že vánoční věnec představuje Kristův kříž a větvičky jehličnanů na něm symbolizují život. Samozřejmostí jsou pak 4 adventní svíčky.

Nejčastěji se věnec umísťuje do středu stolu, nicméně známe i alternativy, které se věší na dveře. V takovém případě tedy chybí svíčky a jedná se spíše o stylovou dekoraci než o vánoční zvyk.

Adventní svíčky a jejich význam

Svíčky by měly být rozmístěny do kruhu a každá z nich by měla směřovat do jedné světové strany. Co značí adventní věnec už víme, ale víte, jaký význam mají adventní svíce na něm? Číslo 4 zde není náhodou. Adventní svíčky znamenají odpočítávání čtyř adventních týdnů.

Adventní věnec se svíčkami

Jména adventních svíček

Všechny svíce mají dokonce svá jména. Názvy adventních svíček se různí. Pojmenování existuje několik, nejznámější pro ateisty jsou: Naděje, Mír, Přátelství a Láska nebo jsou to jména: Svíce proroků, Betlémská svíce, Pastýřská svíce a Andělská svíce.

Jak zapálit adventní svíčky

Adventní svíčky zapalujte podle velikosti. Začněte vždy tou nejvyšší a postupně zapalujte ty nižší. Tuto variantu nazýváme adventní svíčky schody. Znamená to, že první adventní svíčka je ta nejvyšší a zapálíte ji na první adventní neděli a čtvrtou adventní neděli budou všechny 4 svíčky stejně vysoké.

Pokud si adventní věnec vytvoříte sami, pak si dejte pozor, aby svíčky byly opatřeny bezpečnostními kalíšky, díky kterým neprohoří až na základ věnce. Také si můžete vybrat barvu svíček. V minulosti se volila především fialová barva, dnes už se to tolik nedodržuje a možností je nespočet.

Adventní svíčky pořídíte velmi levně. Vyberte si styl, který se vám nejvíce bude líbit a zapadne do vašeho interiéru svým designem. Případně si můžete zakoupit minimalistický vánoční věnec, který si dozdobíte dle vlastního gusta. Ve fantazii se meze nekladou.

Nyní už tedy víte, jak se zapalují svíčky na adventním věnci. Je to především krásná tradice, kterou můžete předat i dalším generacím. Tímto aktem totiž začíná kouzelný předvánoční čas.